Lenka - Vlasové poradenství

Lenka

Jmenuji se Lenka Schillerová a moje vlasová cesta měla podobu celoživotního trápení se silnými, hustými a těžkými vlasy, které si žily svým vlastním životem. A to i přes velmi kvalitní šampon a kondicionér, ke kterému jsem se léty hledání dopracovala s ohledem na histaminovou intoleranci a velmi citlivou pokožku s tendencí k alergickým reakcím. Až v létě roku 2020 mi moje blízká německá přítelkyně řekla o CGM – Curly Girl Method, kterou na internetu objevila po své frustrující návštěvě u kadeřníka. Ten se totiž tehdy dost nepěkně vyjádřil o jejích kudrnách, navrhl jí “profesionální produktovou péči o kudrnaté vlasy”, a když mu odpověděla, že ale již od dospívání používá na mytí přírodní kosmetiku, a to Khadi bylinné mycí směsi, u kterých by ráda zůstala, odsoudil přírodní kosmetiku s tím, že neobsahuje žádné účinné látky a vlasu neumí pomoci. Tento výrok bohatě postačil k tomu, aby mobilizoval k akci nejen mou kamarádku, která tak začala se svou přírodní kosmetikou praktikovat pro své 3a jemné vlny CGM, ale k rešerši a hledání i mne. Zjistila jsem ve 40 letech, že mám vlnité vlasy. A že mé 2a textuře šampon a kondicionér nikdy nemůže stačit.  A objevila jsem toho mnohem více…

Můj přístup k péči o vlasy se odvíjí od mého celkového životního kontextu a terapeutické orientace, ovlivňující optiku, kterou nazírám na vše okolo sebe. 10 let jsem byla instruktorkou aerobiku, velmi se mnou rezonuje ajurvéda a jóga. 11 let jsem žila v Německu, kde jsem 8 let pracovala v celostně orientovaném zdravotnickém zařízení (klinika F.X.Mayr Zentrum Bodensee). Souběžně jsem vystudovala jednooborovou psychologii na FF UP v Olomouci. Oba výzkumy v rámci svých diplomových prací jsem uskutečnila na klinice s našimi hosty a pacienty. Oba výzkumy se týkaly souvislosti půstu a spirituality člověka a výsledky byly publikovány v odborném časopise pro “Mayr” lékaře v německy mluvících zemích. V oboru sice nyní nepracuji, přesto jsem moc ráda, že mám možnost se v oblasti psychologie realizovat tím, že ve svém volném čase funguji jako profi “hlídačka” psů a koček a pracuji s nimi (výcvik, rehabilitace, komunikace). Již více, než 20 let se zajímám o výživové poradenství, o přírodní kosmetiku a o její složení. 

Právě z těchto důvodů jsem byla rozčarovaná z toho, jak málo prostoru bylo biokosmetice a tzv. zelené chemii v americké, německé a české CGM komunitě věnováno. A jak málo důrazu bylo kladeno na zdraví vlasů a pokožky hlavy. Šokovalo mne jak množství používaných produktů, tak i jejich vrstvení s ohledem na mnohdy problematické složení. Též mne v CGM komunitě velmi překvapila a zarazila atmosféra jakési nutnosti neustálého hledání dokonalého produktu. Jak neudržitelné střídání produktů (nakupování, prodávání produktů a jejich vzorků mnohdy po jediném použití), tak i množství žen, které začaly trpět na různé alergické výsevy. Právě ty mohou být výrazně potencovány tímto rychlým střídáním impulzů směrem k vlasům a vlasové pokožce. A to vše si přeji změnit. 

Za co jsem velmi vděčná, je seznámení s Veronikou v únoru 2021. Zjistily jsme, že si máme mnoho co říci nejen o vlasech, že máme velmi mnoho společného a došlo ke zrodu našeho Pure Curl Care týmu. Můj cíl je Vám všem tápajícím pomoci, poradit, doprovázet, ale i vybavit informacemi a impulzy k samostudiu, ať už máte jakýkoliv typ vlasů nebo pokožky. Ať už hledáte pomoc pro sebe či pro své dítě, jsme tu pro Vás. Předáme Vám naše know-how tak, abyste nás nepotřebovali. Abyste o svoje vlasy i o svoje zdraví pečovali co nejlépe.