Lenka - Vlasové poradenství

O mně

Jmenuji se Lenka Schillerová a moje vlasová cesta měla podobu celoživotního trápení se silnými, hustými a těžkými vlasy, které si žily svým vlastním životem. A to i přes velmi kvalitní šampon a kondicionér, ke kterému jsem se léty hledání dopracovala s ohledem na histaminovou intoleranci a velmi citlivou pokožku s tendencí k alergickým reakcím. Až v létě roku 2020 mi moje blízká německá kudrnatá přítelkyně řekla o CGM tedy „Curly Girl Method“, kterou na internetu objevila po své frustrující návštěvě u kadeřníka. Ten se totiž tehdy dost nepěkně vyjádřil o jejích kudrnách, navrhl jí profesionální produkty pro kudrnaté vlasy a když mu odpověděla, že ale již od dospívání s velkou spokojeností používá na mytí přírodní kosmetiku, a to Khadi bylinné mycí směsi, u kterých by ráda zůstala, odsoudil přírodní kosmetiku s tím, že neobsahuje žádné účinné látky a vlasu neumí pomoci. Tento výrok se ani jedné z nás moc nelíbil a bohatě postačil k tomu, aby nás obě mobilizoval k pátrání o přírodních cestách péče o vlasy, jež nejsou rovné. Zjistila jsem ve 40 letech, že mám vlnité vlasy. A že mým vlnám šampon a kondicionér nikdy nemůže stačit.  A objevila jsem toho mnohem více…

Můj přístup k péči o vlasy se odvíjí od mého holistického zaměření a terapeutické orientace, ovlivňující optiku, kterou nazírám na vše okolo sebe. 10 let jsem byla instruktorkou aerobiku, velmi se mnou rezonuje ajurvéda a jóga. 11 let jsem žila v Německu, kde jsem 8 let pracovala ve zdravotnictví (klinika F.X.Mayr Zentrum Bodensee zaměřená na půst a regeneraci střevního mikrobiomu). Souběžně jsem vystudovala jednooborovou psychologii na FF UP v Olomouci uskutečnila výzkumy pro obě své diplomové práce (Bc. i Mgr.) na klinice s našimi hosty a pacienty. Téma bylo jak jinak než celostní – terapeutické hladovění a spiritualita. A výsledky byly publikovány v odborném časopise pro “Mayr” lékaře v německy mluvících zemích. V oboru sice nyní nepracuji, přesto jsem moc ráda, že mám možnost se v oblasti psychologie realizovat tím, že ve svém volném čase funguji jako “hlídačka” psů a koček a pracuji s nimi (výcvik, rehabilitace, komunikace). Již více, než 20 let se zajímám o výživové poradenství, o přírodní kosmetiku a o její složení. Vše se v mé práci tedy točí okolo zdraví.

Právě z těchto důvodů jsem byla rozčarovaná z toho, jak málo prostoru bylo přírodní a biokosmetice v americké, německé a české CGM komunitě věnováno. A jak málo důrazu bylo kladeno na zdraví vlasů a pokožky hlavy. Šokovalo mne jak množství používaných produktů, tak i jejich vrstvení s ohledem na mnohdy problematické složení. Též mne v CGM komunitě velmi překvapila a zarazila atmosféra jakési nutnosti neustálého hledání dokonalého produktu. Jak neudržitelné střídání produktů (nakupování, prodávání produktů a jejich vzorků mnohdy po jediném použití) a snaha o okamžitý efekt péče, tak i množství žen, které začaly trpět na různé alergické projevy a kožní výsevy. Právě ty mohou být výrazně potencovány tímto rychlým střídáním impulzů směrem k vlasům a vlasové pokožce. A to vše si ve své poradenské praxi vlasové a kosmetické poradkyně přeji změnit. 

Za co jsem velmi vděčná, je seznámení s Veronikou v únoru 2021. Zjistily jsme, že si máme mnoho co říci nejen o vlasech, že máme velmi mnoho společného a došlo ke zrodu našeho Pure Curl Care týmu. Nejsme CGM metoda vlasové péče, jen s přírodní kosmetikou. Z této metody jsme převzaly pouze to dobré, prospívající a funkční. Vytvořily jsme komplexní, ale minimalistický systém péče, kde si to své mohou najít všichni. Vzdělání jsem si v roce 2023 prohloubila Trichologickým kurzem a neustále se dále vzdělávám.

Cíl mého trichologického a kosmetického poradenství je pomoci Vám nalézt řešení na Vaše potíže s pokožkou, pletí a s vlasy bez ohledu na jejich typ. Na cestě ke zdravé vlasové pokožce a zdravým krásným vlasům a k takové péči, která Vás bude těšit, Vás budu velice ráda doprovázet, ale vybavím Vás též informacemi a impulzy k samostudiu a nasměruji k dalším odborníkům, bude-li to potřeba. Ať už hledáte pomoc pro sebe či pro své dítě, jsem tu pro Vás. Předám Vám své know-how tak, abyste mne nepotřebovali. Abyste o svoje vlasy, pleť i o svoje zdraví pečovali co nejlépe.